Literaturwettbewerb

Literaturwettbewerb / literarni natečaj 


Literaturwettbewerb / literarni natečaj 2017


Preisträger/nagrajenci:


Prosa-Deutsch/proza v nemščini:

Stefan Feinig (Feistritz im Rosental/Bistrica v Rožu)


Prosa-Slowenisch/proza v slovenščini:

Martina Podričnik (Črna na Koroškem)


Lyrik-Deutsch/lirika v nemščini:

Wolfgang Oertl (Wien/Dunaj)


Lyrik-Slowenisch/lirika v slovenščini:

Ramiz Velagić (Velenje)


Die von der Jury Nominierten Beiträge des Literaturwettbewerbes Kärnten wortwörtlich/Koroška v besedi. / Nominirani prispevki žirije literarnega natečaja Kärnten wortwörtlich/Koroška v besedi.

Die Autorenrechte der nachfolgend wiedergegebenen Texte liegen ausschließlich bei den jeweils angegebenen Autorinnen und Autoren. 



Bericht über den Literaturwettbewerb von Fr. Russwurm-Biro/prispevek gospe Russwurm-Biro:

http://literatur.report/berichte/bleiburg-ist-bereits-traditionell-im-spaetherbst-der-mittelpunkt-des-literaturgeschehens/



Literaturwettbewerb/literarni natečaj 2016

Preisträger/nagrajenci

Prosa-Deutsch/proza v nemščini:
1. Platz/prvo mesto: 
Mirjam Malej (Bleiburg/Pliberk)

Prosa-Slowenisch/proza v slovenščini:
1. Platz/prvo mesto: 
Natalija Šimunović (Begunje na Gorenjskem)

Lyrik-Deutsch/lirika v nemščini:
1. Platz/prvo mesto:
Anneliese Merkač-Hauser (Klagenfurt/Celovec)

Lyrik-Slowenisch/lirika v slovenščini:
1. Platz/prvo mesto: 
Verena Gotthardt (Wien/Dunaj)


Literaturwettbewerb/literarni natečaj 2015

Preisträger/nagrajenci

Prosa/proza:
1. Platz/prvo mesto: 
Anton Dekan (Völkermarkt)
2. Platz/drugo mesto: 
Branka Fišer (Ljubljana)

Lyrik/lirika:
1. Platz/prvo mesto:
Ramiz Velagić (Velenje)
2. Platz/drugo mesto:
Marta Merkač (Kotlje)


Literaturwettbewerb/literarni natečaj 2014

Preisträger/nagrajenci

Prosa/proza:
1. Platz/prvo mesto: 
Mag. Dr. Wilhelm Kuehs (Völkermarkt/Velikovec, AUT)
2. Platz/drugo mesto: 
Veso Pirnat-Brolski (Koper, SLO)

Lyrik/lirika:
1. Platz/prvo mesto:
Klavdija KIA Zbičajnik (Ravne na Koroškem, SLO)
2. Platz/drugo mesto:
Mateja Rihter (Kapla, SLO)


Literaturwettbewerb/literarni natečaj 2013

Preisträger/nagrajenci

Prosa/proza:
1. Platz/prvo mesto: 
Miriam Helga Auer (Klagenfurt am Wörthersee/Celovec, AUT)
 
Lyrik/lirika:
1. Platz/prvo mesto: 
David Bandelj (Gorica-Gorizia, I)


Literaturwettbewerb/literarni natečaj 2012

Preisträger/nagrajenci


Prosa/proza:
1. Platz/prvo mesto: Davorin Lenko (Spodnja Idrij, SLO)
2. Platz/drugo mesto: Josef Zore (Klagenfurt am Wörthersee/Celovec, AUT)
 
Lyrik/lirika:
1. Platz/prvo mesto: Sara Remžgar (Nova Gorica, SLO)
2. Platz/drugo mesto: Verena Gotthardt  (Klagenfurt am Wörthersee/Celovec, AUT)


Literaturwettbewerb/literarni natečaj 2011

Preisträger/nagrajenci

Kinder und Jugendliche/otroci in mladinci

Prosa/proza:
Petra Štern (Ravne na Koroškem, SLO)
Lyrik/lirika:
Klara Pavleković (Ravne na Koroškem, SLO)
 
Erwachsene/odrasli


Prosa/proza:
Martina Podričnik (Črna na Koroškem, SLO)
Lyrik/lirka:
Ana Pisar (Ravne na Koroškem, SLO)


Literaturwettbewerb/literarni natečaj 2010

Preisträger/nagrajenci

Lyrik/lirika:
Mag. Michael Stöckl (Bleiburg/Pliberk, AUT)

Prosa/proza:
Ida Paradiž (Mežica, SLO)


Infopoint